Informacje

Informacje: co i jak na pokładzie, w porcie i podczas rejsów.

Zwierzęta na pokładzie

Psy i koty są mile widziane na pokładach promów Bornholmslinjen, jest tam specjalnie wyznaczona strefa, w której mogą przebywać pupile ze swoimi właścicielami. Nie wolno zostawiać zwierząt w pojazdach na pokładzie samochodowym. Koty muszą przebywać w specjalnych transporterach, psy mieć kaganiec i smycz. Zwierzęta mają zakaz wstępu do stref restauracyjnych.

Aby przewieźć zwierze należy spełnić warunki przewozu i posiadać ważne dokumenty wystawione przez lekarza weterynarii.

Samochody elektryczne

Przewoźnik Bornholmslinjen umożliwia na swoich promach ładowanie samochodów elektrycznych, ale dotyczy to trasy z Ystad do Ronne (szybkie promy Express). Na pokładzie promu są dwa punkty ładowania, można je wybrać przy rezerwacji biletu promowego co usprawni prace obsłudze promu oraz przyspieszy proces ładowania bo właściciele aut elektrycznych zostaną wpuszczeni na prom w pierwszej kolejności.

Osoby niepełnosprawne

Istnieje możliwość zakupu biletów dla osób posiadających zezwolenie na parkowanie w strefach dla osób niepełnosprawnych oraz dla pasażerów pieszych z osoba towarzysząca, psem-przewodnikiem oraz na wózkach inwalidzkich. Dla osób niepełnosprawnych posiadających zezwolenia i legitymacje zostanie przydzielona specjalna pomoc. Obsługa postara się aby samochód z osobą, która ma problemy z poruszaniem się, jeździ na wózku lub jest niewidoma stał jak najbliżej wejść na pokłady. Jeśli będzie konieczna pomoc przy wsiadaniu i wysiadaniu personel pokładowy dołoży wszelkich starań aby pomóc. W porcie w Sassnitz nie ma możliwości aby osoba, która nie będzie podróżowała z osobą niepełnosprawną mogła pomóc wejść na prom (lub z niego zejść). Aby uzyskać pomoc, należy zgłosić taką potrzebę najpóźniej na 24h przed podróżą, w innym przypadku może być to niemożliwe.

Kontrola paszportowa

Każdy pasażer (również dzieci) zobowiązany jest do posiadania ważnego dokumentu tożsamości dowodu osobistego lub paszportu. W przypadku dzieci, w tym również niemowląt ważnym dokumentem jest dowód lub paszport. W przypadku nie posiadania ważnego dokumentu lub jego braku pasażer nie zostanie wpuszczony na prom.

Ubezpieczenie

Dodatkowe ubezpieczenie nie jest koniecznością ale warto zapoznać się z szeroką ofertą i wybrać takie, które zapewni nam i rodzinie spokojny wyjazd i zabezpieczy w odpowiedni sposób w przypadku nieprzewidzianych sytuacji losowych. Również ubezpieczenie od rezygnacji.

Ubezpieczenie kupno i polisa

Odprawa (check-in)

Każdorazowo odprawa zaczyna się w momencie gdy prom dobija do nabrzeża, a jej ostateczny czas zakończenia poniżej:

samochody osobowe: do 10 min przed wypłynięciem promu
pasażerowie piesi: do 10 min przed wypłynięciem promu
elektryczne samochody z opłaconym ładowaniem: do 30 min przed wypłynięciem promu
pasażerowie piesi wymagający specjalnej pomocy: do 30 min przed wypłynięciem promu
samochody osobowe powyżej 2,95 m wysokości, do 3500 kg: do 10 min przed wypłynięciem promu
samochody ciężarowe, półciężarowe: do 30 min przed wypłynięciem promu
naczepy: do 30 min przed wypłynięciem promu
samochód przewożący osoby niepełnosprawne: do 30 min przed wypłynięciem promu
autokary: do 30 min przed wypłynięciem promu

Nie stawienie się na czas będzie traktowane jako NO SHOW i może skutkować anulacją biletu, koniecznością zakupienia nowego lub odmową wjazdu na prom.