Promy

Rejs promem na Bornholm nowoczesnymi katamaranami Express 1 i Max.

Do floty przewoźnika należą nowoczesne promy Express, które są największymi tego typu jednostkami na świecie. Nowy statek Express 4 został wybudowany w stoczni w Australii i wejdzie na trasę w 2020 roku. Firma planuje kolejne inwestycje i zamówiła prom, który podobnie jak siostrzane katamarany Express zabierze na pokład ok. 1000 pasażerów i ok. 400 samochodów osobowych.

Na Bornholm kursują nowoczesne katamarany Express 1 i Max, obsługują one trasę Ystad – Ronne, a na trasie Sassnitz – Ronne i Koge – Ronne pasażerów przewozi prom odkupiony od poprzedniego przewoźnika: Hammershus – został od wyremontowany i dostosowany do wymogów nowego właściciela. Jego przestrzeń ładunkową powiększono tak, aby pasażerom podróżowało się wygodnie i bezpiecznie, teraz na jego pokład może wejść 720 pasażerów. Flota jest stale rozwijana aby jeszcze podnieść standardy i dlatego kolejny nowoczesny katamaran ruszy w trasy w 2022 roku. Pozostałe jednostki są dobrze wyposażone, na pokładach są restauracje, bary, kawiarnie, strefa wypoczynku oraz miejsce zabaw dla dzieci.

Przewoźnik Bornholmslinjen oferuje najszybsze połączenie z wyspą Bornholm zarówno dla pasażerów pieszych, rowerzystów, samochodów osobowych, kamperów, autokarów jak i przejazdów frachtowych.

Rejsy odbywają się przez cały rok, w okresie niskiego sezonu jest to jeden dzień w tygodniu, a w wysokim sezonie czyli od czerwca do września początkowo 3x w tygodniu, a później codziennie, w weekendy promy wypływają 2x dziennie. Pomimo częstych przepraw w okresie letnim czy w czasie przypadających świąt i dni wolnych od pracy, ruch na trasach z Bornholmem zawsze jest spory, mogą być problemy z miejscami na promie, Warto więc wcześniej zakupić bilet promowy by już tylko cieszyć się podrożą i wypoczynkiem. Wraz ze zmianą przewoźnika promowego weszły nowe zasady sprzedaży i rezerwacji biletów promowych, teraz maja one rożne taryfy cenowe i są to ceny elastyczne zmieniające się w zależności od obłożenia danego dnia oraz od czasu kiedy składana jest rezerwacja, im bliżej będzie do dnia wyjazdu tym cena biletów będzie wyższa.

Promy Bornholmslinjen

CO NA PROMIE

restauracja, w której można skosztować smacznych potraw. Od wczesnego rana do późnego wieczora na promie znajdziesz słodycze, napoje i posiłki dla osób w każdym wieku. Dla amatorów skandynawskiej kuchni proponujemy pyszne kanapki z ciemnego pieczywa z krewetkami, klopsiki lub hamburgera z frytkami.

kawiarnia, w której serwowana jest wysokiej jakości kawa, przygotowywana przez wyszkolonych baristów. Filiżanka takiej kawy może sprawić że podroż promem będzie jeszcze przyjemniejsza. Oczywiście oprócz kawy można napić się herbaty, do wyboru kilka rodzajów napoju.

REZERWACJA

Jedną z nowości jakie zostały wprowadzone jest zmiana cennika na FLEXI, co oznacza, że ceny biletów promowych uzależnione są od różnych czynników: terminu rejsu (najdroższym dniem jest sobota), ilości sprzedanych biletów, rodzaju pojazdu, czasu składania rezerwacji – im bliżej dnia wypłynięcia tym cena będzie wyższa.

Rezerwacji można dokonać telefonicznie oraz poprzez formularz na stronie internetowej. Krótki termin płatności jest podyktowany koniecznością otrzymania wpłaty jak najszybciej ze względu na elastyczny cennik i ryzyko zmiany ceny na wyższą.

BILETY

LowPrice

To najtańsze bilety jakie mogą być dostępne w wybranych terminach.

  • cena obejmuje przejazd samochodem + maks. 5 pasażerów
  • bilet może zostać zmieniony przed datą podaną na bilecie, opłata za zmianę to 200DKK + różnica w cenie biletu
  • bilety są bezzwrotne

FlexPrice

Bilety w średniej taryfie cenowej. Niektóre typy pojazdów mają ceny tylko w tej taryfie.

  • cena obejmuje przejazd samochodem + maks. 5 pasażerów
  • bilet może zostać zmieniony przed datą podaną na bilecie, za zmianę nie zostanie pobrana opłata, jedynie różnica w cenie biletu
  • bilety są bezzwrotne

StandardPrice

Bilety w najwyższej taryfie cenowej, samochody powyżej 1,95 m wysokości w niektórych terminach dostępne są tylko w tej taryfie.

  • cena obejmuje przejazd samochodem + maks. 5 pasażerów
  • bilet może zostać zmieniony bez żadnych opłat, za wyjątkiem różnicy w cenie biletu
  • anulacja możliwa wg warunków

Wysokość pojazdu liczy się łącznie z anteną, bagażnikiem dachowym i bagażem, rowerami itp.